Sarokból, torokra
Az Integritás Hatóságról korábban e sorok írója is fanyalgott: az indulása egy agyrémnek tűnt, hogy az EU nyomásra az orbáni maffia belement egy maffiaellenes ügynökség létrehozásába.
A Brexit miatt a britek nincsenek abban a helyzetben, hogy megvétózzák az Európai Uniós hadseregről szóló javaslatot Martin Schulz az Európai Parlament elnöke szerint, aki kijelentette: a védelem és biztonság területén a britek kilépésével közelebbi integráció várható. A politikus a brit védelmi miniszter, Michael Fallon szavaira reagált, mely szerint London minden NATO-rivális haderő felállítását visszautasítja.
Nagy-Britannia nem lesz képes vétóval élni a tervezett EU-hadsereggel szemben sem a kilépés megtörténése előtt, sem pedig azután – nyilatkozta Martin Schulz, az Európai Parlament elnöke londoni beszédében pénteken.
Az az ötlet, hogy a britek megvétózhatnak egy ilyen döntést „kontraproduktív és egyébként sem lehetséges ebben az esetben” – idézi a Politico Schulz-ot. A politikus ezzel a brit védelmi miniszter, Michael Fallon szavaira reagált, mely szerint London minden NATO-rivális haderő felállítását célzó próbálkozásnak ellenáll.
„Habár az EU elveszti egyik kulcs-tagállamát paradox módon a biztonság- és védelempolitika területén ez a szétválás adhatja meg a szükséges impulzust a bent maradó tagállamok egy szorosabb integrációjához.” – jelentette ki Schulz.